Marge Inovatif Hijyen Teknolojilerine Hoş Geldiniz

Saray Mah. Adnan Büyükdeniz Cad. No:4 Akkom Office Park 2.Blok K:10 Ümraniye-İstanbul

Otel Dezenfeksiyonu

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Otel Dezenfeksiyonu

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Otel Dezenfeksiyonu

Dünyanın her köşesinden gelen misafirler yabancı ülkelerden getirdikleri mikropları da yanlarında getirirler. Kalınan oda ya da misafir alanlarına milyarlarca bakteri bırakırlar. Alışık olmadığınız bakteri türleri yaşam alanlarına uygun ortam koşullarında yayılırlar.

Özellikle sık temizlenemeyen yüzeyler bakteriler için uygun çoğalma ortamlarıdır. Özellikle yataklarda yatan kişinin teri ve vücut sıvıları yatağın içlerine geçerek, nem ve sıcaklıkla çoğalarak, yüzeye çıkıp enfeksiyona sebebiyet verebilirler. Ebola gibi tehlikeli salgın hastalıklar ter ile bulaşabilirler ya da vücut defans mekanizmamızın alışık olmadığı türden olabilirler. Böylece ciddi rahatsızlıklara sebebiyet verebilirler.

Tehlikeli salgın hastalıklardan bir tanesi de seyahat hastalığı olarak bilinen havalandırmalardan bulaşan lejyonella mikrobudur. Özellikle duş başlıklarında ve havalandırma merkezlerinde üreyerek kolayca yaşam alanlarına dağılabilirler. Tüm önlemlere rağmen enfeksiyon riski önlenemeyebilir.

Havalandırma kanalları ve split klimalar iyi bakım yapılmazsa bakteri transferine sebebiyet vererek hastalıkların yayılmasında aracı görevi görürler.

Müşterileriniz en üst düzey konfor ve kaliteyi hak ediyor.

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile otel dezenfeksiyon hizmeti alarak fark yaratabilirsiniz

Otel odalarında ayrıca koku problemi de büyük bir sorundur. Sigara kokusu, ter kokusu, mantar saçan halılardan kaynaklanan kokular da oda yaşam konforunu etkiler ve müşteri memnuniyetini düşürür.  

Oteller, normal olarak deterjan ile temizlenmekte, istenmeyen kokular için ise hidrojen peroksit veya ozon kullanılmaktadır. Yüzeylerin yalnızca dörtte biri temizlenebilmekte ve geri kalan duvar, tavan ve silinemeyen yerler bakteriler için yaşam ve çoğalma alanları olmaktadır. Temizlenen yerlerde kalan kimyasal kalıntıları nemini kaybederek hava akımı ile havalanıp, solunum yolu ile ciğerlerimize yerleşir ve kanserojen etki yapabilir.

Nano Gümüş İyon Teknolojisi

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakterileri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır.
Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyleri uzun süreli koruma altına alınır ve dezenfekte edilmiş olur.

Nano teknoloji sayesinde gümüşün yüzey alanı artırılarak antibakteriyel ve dezenfeksiyon etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur. 
Yüksek düzey geniş spektrumlu etkisi ile gram pozitif, gram negatif bakteri ve virüslere etki eder ve çoğalmalarına engel olur. Kokusuzdur, çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez biyosidal ruhsat risk ibaresi boştur. Yüzeylerde korozif etki yapmaz leke bırakmaz. Tekrar silmenize ve sıvama işlemleri yapmanıza gerek kalmaz. İdeal bir dezenfektandır.

Uygulandığı tüm yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel etkenlik gösterir.

Faydaları

  • Uygulama yapılan ortamlarda hastalanma oranının süratle düştüğü, ayrıca ter ve ayak kokularının yok olduğu tespit edilmiştir.
  • Temizlik ve hijyen için yoğun kullanılan kanserojen kimyasalların azaltılması ile kanser vakalarında gerileme olacaktır.
  • Kuruluşunuz, halkımıza koruyucu sağlık hizmeti de veren marka değeri çok yüksek bir kuruluş olacaktır.
  • Çalışanlarınızın da sağlığını koruma altına aldığınız için iş gücü kaybınız azalacak ve verimlilik artacaktır.
  • Hizmet kalitenizde diğer rakiplerinize oranla farklılaşacaksınız

Uygulama

  • Temizlik sonrası  ULV cihazı kullanarak soğuk sisleme yöntemi ile tüm yüzeyler el değmeden  nano gümüş ile kaplanır.Mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilememiş hiçbir yer bırakılmaz.
  • Uygulama 5-10 dakika sürer (m2 ye bağlı olarak), kısa bir süre beklendikten sonra havalandırılır, kullanıma açılır.
  • Klimaların, filtreleri çıkartılmalı, yıkanmalı,  kurutulduktan sonra nano gümüş iyonları ile kaplanabilir.
  • Uygulama sonrası herhangi bir silme ve temizlik işlemi yapılmaz. Nano gümüş taneleri yüzeylerde gözle görülmeyen bir film tabakası oluşturur ve uzun süreli hijyen koruması sağlar.

Hemen Bize Ulaşın

Bize ulaşın