Marge Inovatif Hijyen Teknolojilerine Hoş Geldiniz

Saray Mah. Adnan Büyükdeniz Cad. No:4 Akkom Office Park 2.Blok K:10 Ümraniye-İstanbul

Hastane Dezenfeksiyonu

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Hastane Dezenfeksiyonu

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile Hastane Dezenfeksiyonu

Hastanelere gelen hastaların çoğunluğu rahatsızlıkları nedeni ile değil hastanede bulunan enfeksiyonlarına maruz kalmaları nedeniyle bunun sonucunda hastane enfeksiyonu yüzünden hayatlarını kaybedebilmektedir. Hasta odaları ve ameliyathaneler, hastanın enfeksiyon riskine en çok açık olduğu alanlardır. Defans mekanizması zayıflayan hastalar kolaylıkla hastane mikrobuna yakalanabilmektedirler.

Yılda 2 milyon kişinin kaptığı, 100 bin kişinin öldüğü tespit edilmiştir. Bu enfeksiyonların mali yükü ise 10 milyon dolar civarındadır. Türkiye'de ise bu oran %5-35 arasında değişmekte, bazen bir hastada birden fazla görülmekte, hastanede yatış süresini ortalama 20 gün uzatmakta ve dolayısıyla maliyeti her hasta için 1500 USD artırmaktadır.

Yılda milyonlarca kişi hastane mikrobundan hayatını kaybetmektedir.

Hastane ameliyathaneleri periyodik olarak dezenfekte edilmek zorundadır. Periyodik olarak yüksek düzey dezenfektanlar ile dezenfekte edilmekte ancak bu tarz dezenfektanların çoğunun yan tesirleri bulunmaktadır. Özellikle ameliyathane görevlileri bu yan tesirlerden etkilenmekte, gözlerde yanma, cilt ve genizlerde tahrişe neden olmaktadır. Uygulama süresi uzun ve meşakkatlidir. Uzun süre kötü koku sebebiyle uygulanan katlar kullanılamaz hale gelmektedir. Yatan hastalar ve çalışanlar da bu durumdan olumsuz olarak etkilenmektedir.

Hastanelerin ameliyathaneleri, enfeksiyon üniteleri, yeni doğan, yoğun bakım ve özellikle karantina alanlarına nano gümüş teknolojisi ile uygulama yapılarak tüm yüzeyler uzun süreli olarak anti bakteriyel hale getirilir.

Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile hastane dezenfeksiyon hizmeti alarak fark yaratabilirsiniz

Nano Gümüş İyon Teknolojisi

Nano gümüş iyonları içeriğindeki gümüşün iyonlaşması ile birlikte yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel koruma sağlar. Ar-Ge ve patentinin özelliği sayesinde anti-viral etkenlik göstererek etraftaki bakterileri kendine çekerek yok etme özelliği sağlamaktadır.
Tüm yüzeylere soğuk sisleme yöntemi ile uygulanarak el değmeden tüm kapalı alanlar ve yüzeyler uzun süreli koruma altına alınır ve dezenfekte edilmiş olur.

Nano teknoloji sayesinde gümüşün yüzey alanı artırılarak antibakteriyel ve dezenfeksiyon etkenliği 1000 kat artırılmış ancak aktif madde kullanımı minimumda kalması sağlanmıştır. Böylece yüzeylere ve çevreye minimum aktif madde ile maksimum etkenlik sağlanmış olur. 
Yüksek düzey geniş spektrumlu etkisi ile gram pozitif, gram negatif bakteri ve virüslere etki eder ve çoğalmalarına engel olur. Kokusuzdur, çevreye, insanlara, hayvanlara zarar vermez biyosidal ruhsat risk ibaresi boştur. Yüzeylerde korozif etki yapmaz, leke bırakmaz. Tekrar silmenize ve sıvama işlemleri yapmanıza gerek kalmaz. İdeal bir dezenfektandır.
Uygulandığı tüm yüzeylerde uzun süreli antibakteriyel etkenlik gösterir.

Faydaları

  • Hastane enfeksiyonlarının önüne geçilmektedir.
  • Uygulama yapılan ortamlarda hastalanma oranının süratle düştüğü, ayrıca ter ve ayak kokularının yok olduğu tespit edilmiştir.
  • Temizlik ve hijyen için yoğun kullanılan kanserojen kimyasalların azaltılması ile kanser vakalarında gerileme olacaktır.
  • Kuruluşunuz, halkımıza koruyucu sağlık hizmeti de veren marka değeri çok yüksek bir kuruluş olacaktır.
  • Çalışanlarınızın da sağlığını koruma altına aldığınız için iş gücü kaybınız azalacak ve verimlilik artacaktır.
  • Hizmet kalitenizde diğer rakiplerinize oranla farklılaşacaksınız.

Uygulama

  • Temizlik sonrası  ULV cihazı kullanarak soğuk sisleme yöntemi ile tüm yüzeyler el değmeden  nano gümüş ile kaplanır.Mikroorganizmaların barınabileceği dezenfekte edilememiş hiçbir yer bırakılmaz.
  • Uygulama 5-10 dakika sürer (m2 ye bağlı olarak), kısa bir süre beklendikten sonra havalandırılır, kullanıma açılır.
  • Klimaların filtreleri çıkartılarak yıkanır, kurutulduktan sonra nano gümüş iyonları ile kaplanabilir.
  • Uygulama sonrası herhangi bir silme ve temizlik işlemi yapılmaz. Nano gümüş taneleri yüzeylerde gözle görülmeyen bir film tabakası oluşturur ve uzun süreli hijyen koruması sağlar.

Hemen Bize Ulaşın

Bize ulaşın