Our Location

Hello!

PPP Danışmanlık

ppp

 

 

 

 

 

 

 

 

PPP, WEF’in de kabul ettiği tanımıyla, ‘kamu ve özel sektör arasında, özel sektör tarafının tanımlanmış hizmetleri sunduğu ve/veya taahhütleri yerine getirdiği anlaşmalardır’. PPP sözleşmeleri, bir yatırım veya projenin, tasarım, inşa, idare ve bakım gibi süreçlerini kapsayabilir. PPP’nin önemli bir özelliği, özel sektörün, kamuyla, projelerin gelirleri kadar risklerini de paylaşmasıdır. 1990’lardan   itibaren  İngiltere, İrlanda, Kanada, İtalya, İspanya, Portekiz, G.Afrika  ve  Hollanda  gibi  ülkelerde  denenmiş ve kullanıcının yüksek kaliteyi mümkün olan en düşük maliyetle satın  almasını sağlamıştır.

 

ppp2

 

 

2007 yılında Sağlık Bakanlığı nezdinde kurulan ‘Kamu Özel Ortaklığı Dairesi’ ise PPP modelinin sistematik bir örgütlenme olarak faaliyetlerini sürdürmesi anlamındaki en önemli adımlardan biri olarak sayılabilir. Bu yapıda birçok ilimizde yeni sağlık tesislerinin kurulmasıyla ilgili girişimler başlatılmıştır. Özetle, PPP, devletin sosyal fonksiyonu ve özel sektörün kâr motivasyonunu birleştirerek kamu yararına olan çok sayıda projenin hızlı bir şekilde hayata geçirilmesini sağlamakta ve ‘altyapı açığını’ kapatmak için çok kritik bir araç olarak önem kazanmaktadır.

 

Danışmanlık Hizmetlerimiz
Türkiye’de Sağlık Sektöründe başlayan bu değişim ve Turizm Hastaneciliğinin Devlet adına en büyük destekçisi olacak projelerde, ihale aşaması ve uygulama aşamasında profesyonel kadromuz ile danışmanlık hizmeti vermekteyiz.
Danışmanlık hizmetlerimizi aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

 

I.Mimari Tasarım ve Proje Danışmanlığı
Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile yapılacak olan bu hastanelerin; mimari tasarım ve proje danışmanlığı konusunda uzman mimari ekibimiz tarafından yapılmaktadır.
1. Yönetmelikler çerçevesinde, Mimarı Projelerin hazırlanması.
2. İç ve Dış; İş akış Dizaynlarının hazırlanması.
3. Yönetmelikler çerçevesinde, Elektrik ve Mekanik ve Alt Yapı Projelerinin hazırlanması.

 

ppp3

 

II.Tıbbi Cihaz ve Mefruşat Danışmanlığı
Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile yapılacak olan bu hastanelerin aşağıda belirtilen tıbbi cihaz ve mefruşat hizmetleri; uzman biyomedikal ekibimiz tarafından hazırlanmaktadır.
1.İhale Aşamasında; Sabit yatırım Tıbbi Cihaz ve Mefruşat Listelerinin Belirlenmesi ve Fiyatlandırılması.
2.İhale Aşamasında; Hizmet Alımı Tıbbi Cihaz ve Mefruşat Listelerinin Belirlenmesi ve Fiyatlandırılması
3.Uygulama Aşamasında; Gerekli Tıbbi Cihaz Ve Mefruşat Alımlarında, Ekonomik Yönden Uygun Ve Doğru Malzemelerin Temin Edilmesi.
4. Uygulama Aşamasında; Hizmet Alımı Tıbbi Cihaz Ve Mefruşatların En Uygun Ve Doğru Firmalar İle Yapılmasında Yardımcı Olmak.

 

ppp4

 

III.İhale Dosyası ve Gerekli Hizmetlerin Raporlandırılması Danışmanlığı
Kamu Özel Ortaklığı Modeli ile yapılacak olan bu hastanelerin; ihale dosyalarının hazırlanması konusunda uzman ihale birimimiz tarafından yapılmaktadır.
1. Ön yeterlilik dosyasının hazırlanması.
2. İhale dosyasının hazırlanması.
3. İhale dosyasında istenmekte olan hizmetlerin, raporlandırılması ve bütçelendirilmesi.
4. Eşitleme Dosyasının Hazırlanması.

 

ppp5 ppp6

 

Çözüm Ortaklarımız

ppp8 ppp7